(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7247401377424993", enable_page_level_ads: true });
Yazı Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 23:42 Bu yazı 284 kez okundu
 
SAYILI GÜNLER KALA
Mehmet Ali Aydın
 
 

"Ey inananlar, sizden öncekilere oruç yazıldığı gibi size yazılmıştır. Umulur ki, günahlardan sakınırsınız."
"O sayılı günlerde oruç tutunuz. Kim hasta olur veya yolculukta bulunursa, tutamadığı günler sayısınca diğer günlerde orucunu tutsun. Orucu ancak güçlükle tutabilenler bunun yerine, bir yoksulu doyuracak miktarda fidye versinler. Kim kendiliğinden fidye miktarını artırırsa bu kendisi için daha iyi olur. Eğer bilirseniz, bu durumlarda oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır."
"Ramazan ayı, insanları yanlış yola gitmekten kurtarıcı ve doğru yolu gösterip, hakkı batıldan ayıran delilleri açıklayıcı olan Kur'an'ın indirildiği aydır. Sizden kim bu aya ulaşırsa oruç tutarak geçirsin. Kim de bu ayda hasta olur ya da yolculukta bulunursa tutamadığı günler sayısınca diğer günlerde orucunu tutsun.-Allah size kolaylık ister, zorluk istemez. Bu sayılı günleri tamamlayınız ve size doğru yolu göstermesinden dolayı Allah'ın büyüklüğünü sürekli dile getiriniz. Umulur ki, Allah'a karşı şükrünüzü böylece yerine getirmiş olursunuz." (Bakara suresi 184-185-186. ayetler)

 
Etiketler: SAYILI, GÜNLER, KALA,
Yorumlar
Haber Yazılımı