(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7247401377424993", enable_page_level_ads: true });
Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 12:56 Bu haber 409 kez okundu
 
Zeytin Dalı Harekatı
- Türkiye Kamu-Sen Giresun İl Temsilcisi Engin: - ˮBiz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle duamız, varlığımız, ruhumuz ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayızˮ
- Haberi
Zeytin Dalı Harekatı

GİRESUN (AA) - Türkiye Kamu Sen Giresun İl Temsilcisi Tacettin Engin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle duamız, varlığımız, ruhumuz ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız." dedi.

Engin, il temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında, Afrin'de, YPG/PKK kılığına girmiş emperyalist güçlerle mücadele edildiğini belirtti.

Türk milletinin bugün tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçik'le birlikte Afrin’e yürümeye hazır olduğunu dile getiren Engin, şunları kaydetti:

"Bugün 80 milyon seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır. Biz, askeri, milletiyle bir ve bütün olarak devletimizin ve devlet büyüklerimizin yanında, alacakları her kararın sonuna kadar arkasındayız. Bu bir vatan, namus, varoluş ve hak mücadelesidir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle duamız, varlığımız, ruhumuz ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız."

Engin, Mehmetçik'in Afrin'de, tüm dünyaya Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kez daha gösterdiğine işaret ederek, şunları söyledi:

"Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bilinsin ki, bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Allah var, gam yok. Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak."

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Zeytin, Dalı, Harekatı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı