(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7247401377424993", enable_page_level_ads: true });
Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 15:34 Bu haber 2989 kez okundu
 
Yeni Korgan Devlet Hastanesi Binasında Sona Yaklaşıldı.
Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz yapımı devam eden Korgan Yeni hastane inşaatında incelemelerde bulundu.
SAĞLIK Haberi
Yeni Korgan Devlet Hastanesi Binasında Sona Yaklaşıldı.

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz yapımı devam eden Korgan Yeni hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mesut Saka, SB-ODÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, Korgan Devlet Hastanesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Mevcut hastane binasında iftar yapıldıktan sonra, İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz ve beraberindeki heyet, yeni yapılacak Korgan Devlet Hastanesi binasına giderek, yaklaşık üç saat incelemelerde bulundu.

Yüzde 98 ‘i tamamlanan yeni Korgan Devlet Hastanesi binasının 1 ay içinde 2’lik bölümünün de tamamlanarak, hizmete girebilmesi için gerekli planlamalar yapıldı. Daha sonra mevcut Korgan Devlet Hastanesine dönüldü ve hasta, hasta yakınları ziyaret edilerek, geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu. Ayrıca, nöbetçi personelin sorunları ve istekleri hakkında da bilgi alındı.

6625 metre kare arsa alanı ve toplamda 8225 metre kare kapalı alana sahip olan yeni Korgan Devlet Hastanesi; 38 nitelikli yatak, 4 adet yoğun bakım yatağı, 12 adet acil müşaade yatağı, 2 müdahale yatağı, 2 tane ameliyathane, 5 yataklı diyaliz ünitesi, 9 poliklinikten oluşacak.

Kaynak: (OHM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeni, Korgan, Devlet, Hastanesi, Binasında, Sona, Yaklaşıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı