(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7247401377424993", enable_page_level_ads: true });
Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 21:29 Bu haber 4237 kez okundu
 
Orduʹda satranç şenliği başladı
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği 4. Ordu Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvasıʹna 16 ülkeden 507 sporcu katılıyor
SPOR Haberi
Orduʹda satranç şenliği başladı

4. Ordu Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası başladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği turnuvanın açılış töreni, Boztepe'deki otelde gerçekleştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, törende yaptığı konuşmada, turnuvaya 16 ülkeden 507 sporcunun katılım gösterdiğini bildirdi.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara toplam 52 bin lira para ödülü vereceklerini ifade eden Çoruh, "Amacımız hızlı düşünebilme ve strateji geliştirme gibi yetileri insana kazandıran satranç sporunu vatandaşlarımıza, özellikle de gençlerimize ve çocuklarımıza sevdirerek, kentimizde sağlıklı ve sporu yaşam biçimi haline getiren insanlarımızın sayısını artırmak." diye konuştu.

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu ise Ordu'da turnuvanın dördüncüsünü yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sporcu katılımı ile turnuvanın Türkiye'de en önemli turnuvalar arasında yer aldığını belirten Solakoğlu, "Gerçekten burası her yıl beklenen ve izlenen bir turnuva oldu. Bundan dolayı da Büyükşehir Belediyemize ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından 4. Ordu Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh ile turnuvanın en reytingli sporcusu Igor Kovalenkoyu'nun yaptığı sembolik müsabaka ile başladı.

Turnuva, 15 Nisan Pazar günü yapılacak müsabakalar ve düzenlenecek törenle sona erecek.

 

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Orduʹda, satranç, şenliği, başladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı