(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7247401377424993", enable_page_level_ads: true });
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 13:10 Bu haber 243 kez okundu
 
Kavakʹta atık pil toplama kampanyası
TEKNOLOJİ Haberi
Kavakʹta atık pil toplama kampanyası

SAMSUN (AA) - Kavak Yaşar Doğu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başlatılan atık pil toplama kampanyasından olumlu sonuçlar alındığı bildirildi.

Kampanya sorumlusu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Niyazi Altun, yeni eğitim öğretim dönemi başladığı günden bu zamana kadar 10 bin 772 atık pil ve batarya topladıklarını söyledi.

Atık pillerin çevreye verdiği zarara işaret eden Altun, "Bu kapsamda öğrencilerimize çevre duyarlılığını kazandırmak amacıyla 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başladığı gün, atık pilin zararlarını öğrencilerimize anlatarak, atık pil toplama kampanyası başlattık. Bu zamana kadar yaklaşık 200 kilo ağırlığında 10 bin 772 atık pil ve batarya topladık." diye konuştu.

Altun, kampanyanın ikinci dönem sonuna kadar süreceğini, toplanan atık pil ve bataryaların kargo ile Türkiye'de atık pil konusunda yetkilendirilen tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneğine (TAP) göndereceklerini kaydetti.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kavakʹta, atık, pil, toplama, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı