(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7247401377424993", enable_page_level_ads: true });
Haber Detayı
25 Şubat 2018 - Pazar 21:12 Bu haber 3555 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristleri bırakıp Türkiyeʹyi hedef almaları garabet
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmetçiğin Afrin'de sivilleri YPG/PKK'nın elinden kurtarmasına değinerek, "Buna rağmen teröristleri bırakıp Türkiye'yi hedef alıyorlar." dedi
ASAYİŞ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristleri bırakıp Türkiyeʹyi hedef almaları garabet

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şanlıurfa 6. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Afrin'deki terör örgütü YPG/PKK, canlı kalkan olarak 4 yaşlı insanı kullandı. Ellerini bağladılar ve kaçmasınlar diye etrafa patlayıcı yerleştirdiler. Rehin yaşlıların imdadına Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu yetişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan olayı hatırlatarak Mehmetçiğin sivil hassasiyetine şu sözlerle değindi:

"Afrin'in bir köyünde bölücü teröristler yaşları 65 ile 90 arasında değişen dört masum köylünün ellerini, kollarını bağlayıp, çevrelerine bombalı tuzaklar kurarak bırakıp gittiler. Askerlerimiz tarafından bulunan bu kardeşlerimiz, güvenli bir şekilde oradan çıkarılıp, her türlü ihtiyaçlarının karşılandı."

"Onun için bu iş ya olacak, ya olacak"

Buna rağmen Batı medyasının teröristleri bırakıp Türkiye'yi hedef almasının da ayrı bir garabet olduğunu söyleyen Erdoğan, "Ne yapsalar boş. Kaderin üstünde bir kader vardır. Onun için bu iş ya olacak, ya olacak. Oyunu görüyor sunuz değil mi? Bir terör örgütünü ortaya salıyorsunuz, sonra bir başka terör örgütüyle onu güya kovuyorsunuz ama aynı vahşet, aynı baskı, aynı zulüm devam ediyor."  dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Terör örgütleriyle al takke ver külah ilişkisi içindeler"

- Urfalılar düşmanlara tarihi bir ders vermişlerdir. Alçaklıktan, söz verip tutmama huyundan vazgeçmeyen düşman kuvvetleri Urfalılardan hakettikleri Osmanlı tokadını yemişlerdir. Türkiye bugünde Urfa'nın yine hemen yanı başında benzer tezgahlarla karşı karşıyadır. Terör örgütleri bahanesiyle aynı işgalin peşindeler. Yıllarca bu ülkenin ekmeğini yemiş hainlerin desteğini yanında bulanlar terör örgütleriyle al takke ver külah ilişkisi içindeler. Ne terör örgütleri ne de onları maske gibi kullananlar bu topraklarda karşılık bulmuyor. Bulamayacak.

"Sefer görev emrini ilan ederiz, önce ben sonra sizler Afrin'e"

- İnşallah gerektiği anda sefer görev emrini ilan ederiz. Önce ben sonra da sizler Afrin'e yola çıkarız. Bu ten bu canda oldukça bu vatana bu millete herşeyimiz feda olsun. Biz ne diyoruz? Hedef Kızıl Elma. Bunun için bu yoldayız. Bunun için bu yolda yürüyeceğiz.

"Teröristlerin kök salması mümkün değildir"

- Bu mücadelemizi şu anda bugün itibariyle 2021 terörist etkisiz hale getirildi. Bizimde 80 civarında Mehmetçik ve ÖSO'dan şehitlerimiz var. Zaferde yakın. Oraya doğru ilerliyoruz. Bu güzel topraklarda teröristlerin kök salması mümkün değildir. Bugünde Urfa, Kürdü ile Arabı ile tüm vatandaşlarımızın birlik içinde yaşadığı bir şehrimizdir. Bölmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeşlik manzarası tüm Türkiye'ye örnek olacak.

"Suriyeli kardeşlerimiz yakında kendi topraklarında yaşamaya başlayacak"

- Suriye'den gelen 500 bine yakın muhacire siz ensar oldunuz. Siz onlara kapılarınızı kapamadınız. Huzur içinde yaşadığı emin bir belde oldunuz. Önce Fırat Kalkanı ile Cerablus, El Bab teröristlerden temizledik. Şimdide Zeytin Dalı ile Afrin'i temizlyioruz. Şuanda 500 kilometrekare gibi bir alan temizlendi. Ülkemizde yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz kendi topraklarında yaşama hazzını inşallah duyacaklar. Fırat sınırından başlayıp Ceylanpınar'a kadar olan bölgeyi güvenli hala getirdiğimizde sığınmacılar gönül huzuru içinde kendi yerlerine dönecekler. Suriyeli kardeşlerimiz yakında kendi topraklarında yaşamaya başlayacaklar.

"Osmanlı tokadı yedikten sonra kendilerine gelecekler"

- Türkiye emperyalist güçlere teslim olmamış. Düzenli ordusuyla, milletin kendi gücüyle mücadelesini vermiştir. Bir asır önce başaramadıklarını şimdi gerçekleştirebilecekleri hayaline kapılanları görüyoruz. Bunların kendilerine ancak sağlam Osmanlı tokadı yedikten sonra gelebilecekleri anlaşılıyor. En sıkıntılı döneminde ezanına, bayrağına sahip çıkan bu millet bugün mü teslim olacak? Üç beş teröristi silahlandırarak bunu başaracaklarını sananlara gereken cevabı vermeye başladık.

Kaynak: TRT Haber

Kaynak: (TRT) - TRT Haber Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, Teröristleri, bırakıp, Türkiyeʹyi, hedef, almaları, garabet,
Yorumlar
Haber Yazılımı